De tAaltafel, mede dankzij voormalige stadsdichter, te bewonderen in Veghel

09 mei , 16:22 Nieuws
09 05 2025 taaltafel 1

VEGHEL - Als iemand binnen onze gemeente veel met taal bezig is, dan is het Rick Terwindt uit Veghel wel. Als voormalig stadsdichter en thans Dichter bij Van Gogh Nationaal Park probeert hij nu de jeugd te enthousiasmeren voor alles wat met taal te maken heeft.

Vrijdagmiddag was Rick op basisschool ‘De Ieme’ in Veghel waar een tafel werd geplaatst met daarop regels uit gedichten van leerlingen, van nu nog 3 onderwijsinstellingen.  

De teksten zijn van leerlingen van Kindcentrum ‘De Ontluiking’ uit Rosmalen, EBC Icarus in Schijndel en Jenaplanschool ‘De Ieme’ in Veghel. Later komen er nog zinnen uit gedichten van leerlingen van Basisschool ‘Sint Albertus’ uit Loosbroek bij. Bij elkaar hebben zo’n 300 kinderen meegedaan aan dit project. Een project wat betrekking heeft op water.

Het afgelopen jaar heeft Rick diverse scholen, die zich veelal bevinden in het stroomgebied Aa en Maas, bezocht en met de leerlingen ging hij op pad om hen ervan bewust te maken dat schoon water een groot goed is, zeker in de natuur. De kinderen werd tijdens dit project gevraagd om, dat wat zij vonden van het thema water, in dichtvorm op papier te zetten.

“We hebben taal en techniek samengebracht en daarmee duurzame bewustwording tastbaar weten te maken! Dit met drie contactmoment! Een workshop poëzie in het Aa-dal. Een les techniek over het maakproces en een uniek oplevermoment, zoals je vandaag hebt meegemaakt!”, aldus Rick.

Twee leerlingen, Loïs en Lieke lazen vrijdagmiddag hun gedichten voor. Staand, midden in de tafel, met daarom heen aandachtig luisterende medeleerlingen. De tafel met een doorsnede van 3,5 meter bestaat volledig uit gerecycled hout en is gemaakt door vader en zoon Jan en Jan van Dooren. De teksten zijn met een speciale techniek in de houten tafel gebrand

De afgelopen tijd heeft de tafel gestaan bij het Kindcentrum in Rosmalen. De komende 4 weken is de tafel te bewonderen op het grasveldje naast ‘De Ieme’. Daarna gaat deze naar het 1 Ander Festival in Schijndel.

Wiet van Bragt en Tonny Steenbakkers van Waterschap Aa en Maas hebben er mede voor gezorgd dat dit project middels een subsidie voor educatie en recreatie tot stand kwam.

09 05 2025 taaltafel 2
Lois las, mede namens juf Santosh, een gedicht voor
De bedenker, de makers en medewerkers van Waterschap Aa en Maas maakten dit project mogelijk
De bedenker, de makers en medewerkers van Waterschap Aa en Maas maakten dit project mogelijk