
SCHIJNDEL - Donderdag organiseerde het Elde College in Schijndel de Scholierenverkiezingen voor de Tweede Kamer. Bovenbouwleerlingen van alle afdelingen binnen de school kregen de kans om hun stem uit te brengen. De PVV van Geert Wilders kwam als winnaar uit de bus.
Er waren drie stemlokalen ingericht, compleet met ‘echte’ stemhokjes en rode potloden. Wethouder Johan van Gerwen bracht een bezoek aan de stemlokalen in Schijndel. Hij mag volgende week zijn stem uitbrengen.
De uitslag liet een opvallend beeld zien. De PVV kreeg veruit de meeste stemmen terwijl ook D66, VVD en nieuwkomer NL PLAN significant scoorden. Andere partijen zoals GROENLINKS/PvdA, CDA, JA21 en BBB kregen een bescheiden maar duidelijke steun van de leerlingen.
