Zwijsen en Fioretti College gaan over op digitaal lesgeven

15 mrt 2020, 7:45Nieuws
coronavirus 4817450 1920
pixabay.com
Het coronavirus krijgt ook het onderwijs steeds meer steeds meer in haar greep. Vanwege de zeer grote aantallen afwezige leerlingen en leraren op zowel het Zwijsen College als het Fioretti College kunnen ze hier niet meer spreken van een normaal onderwijsproces.
Reden voor de directies van beide scholen om er alles aan te doen om er voor te zorgen dat de lessen op afstand gegeven gaan worden. Leraren en ICT-mensen zijn op dit moment volop bezig om dit mogelijk te maken. men verwacht maandagavond voor een groot deel de lessen startklaar te hebben met een uitloop naar dinsdag.
Wat betekent dit voor jullie, jongens en meisjes, en wat betekent het voor u als ouder?

Zwijsen College

De lessen vinden maandag gewoon doorgang terwijl kleine groepen leraren zich beurtelings voorbereiden op de organisatie van digitale lessen binnen Google Classroom. Vanaf dinsdag en/of woensdag wordt hier een gefaseerde start mee gemaakt en krijgen alle leerlingen en ouders instructies. Het contact met de mentor verloopt via de reguliere route.

Fioretti College

De lessen aanstaande maandag vinden plaats volgens het normale rooster. Vanaf 12.05 uur zijn er echter geen lessen meer en gaan de leerlingen naar huis. De leraren werken de rest van de dag op school aan het startklaar maken van het afstandsonderwijs. Vanaf dinsdag wordt hier een start mee gemaakt en krijgen alle leerlingen en ouders instructies.
Op de dagen waarop de mentor van uw kind normaliter lessen verzorgt, zal hij of zij tussen 16.00 uur en 17.00 uur “spreekuur” houden via e-mail, zodat leerlingen vragen die zij hebben aan hun mentor kunnen voorleggen. Deze spreekuren zullen opgenomen worden in het rooster, zodat helder is welke dagen het betreft.
Op het praktijkonderwijs gaan ze onderzoeken of het mogelijk is een goede invulling voor onderwijs op afstand te vinden. Dat vraagt nog wat meer tijd.
loading

Loading articles...

Loading