Zijtaart krijgt er 61 nieuwbouwwoningen bij en de start van de bouw is dinsdag 16 september gemaakt. Wethouder Rik Compagne en directeur-bestuurder Patrick Barské van Area hebben samen met woningkopers Jordy & Evi en directeur René Beks van Hendriks Coppelmans de eerste begane grondvloer gelegd. Deze symbolische handeling vormt de aftrap voor de bouw van 29 nieuwe woningen in fase 1 van uitbreidingswijk Zijtaart Zuid. Meer dan een straatje erbij dus in Zijtaart. Zeg maar gerust: buurtje erbij.
In de nieuwe woonbuurt aan de zuidelijke dorpsrand van Zijtaart is goed nagedacht over woningvariëteit en betaalbaarheid. “In de eerste fase is de helft van de woningen bestemd voor sociale huur en van de koopwoningen valt de helft in de betaalbare sector”. Dat levert volgens directeur ontwikkeling & innovatie René Beks niet alleen een mooie woningmix op, het sluit ook precies aan bij de ambitie van gemeente Meierijstad en het landelijk overheidsbeleid. “Een derde sociaal bouwen en koopwoningen ook bereikbaar maken voor starters en middeninkomens. Daarin hebben we elkaar hier echt gevonden. En dat mét behoud van woonkwaliteit. Zo is er bij alle woningen gekozen voor energiezuinige bodemwarmtepompen, duurzame materialen en dorpse architectuur met mooie details.”
Ook Area kijkt uit naar fase 1 van het project. In de wijk, die inmiddels de (straat)naam Klaverhoeve heeft gekregen, worden straks 14 sociale huurwoningen gerealiseerd. “Deze duurzame sociale huurwoningen zijn een mooie toevoeging aan ons woningbezit voor een brede groep huurders: starters, gezinnen en senioren.” vertelt Patrick Barské, directeur-bestuurder van Area. “Door te bouwen voor deze verschillende doelgroepen kunnen we eraan bijdragen dat Zijtaart een levendig en betrokken dorp blijft.” De oplevering van fase 1 wordt verwacht in de zomer van 2026. De sociale huurwoningen worden aangeboden via www.thuispoort.nl. Meer informatie over het project is te vinden op www.areawonen.nl/projecten/zijtaart-zuid.
In Zijtaart-Zuid is naast de 61 woningen sociale huur en koop ook ruimte voor enkele zelfbouwers en een CPO-project.
Inmiddels is de volgende fase alweer in voorbereiding. Hier komen nog eens 32 woningen: 8 sociale huurwoningen en 24 koopwoningen. Alle woningen worden gebouwd door Bouwbedrijf Van de Ven uit Veghel, namens Bouw- en Ontwikkelingsmaatschappij ’t Ven. Naar verwachting gaan de woningen in februari 2026 in verkoop. Het gaat om 8 twee-onder-een-kapwoningen en 16 rijwoningen, waarvan 8 in de betaalbare sector. Belangstellenden kunnen hun interesse alvast kenbaar maken bij de Veghelse makelaars Dragt en Raadhage.