VWO leerlingen Zwijsen College boeken mooie resultaten bij informatica-wedstrijden

05 feb 2019, 17:11Nieuws
zwijsen college
Zwijsen-College
Ieder jaar biedt de Stichting NIO een aantal wedstrijden aan, waaronder de Nederlandse Informatica Olympiade en de Beverwedstrijd. Deze wedstrijden bestaan uit een collectie uitdagende opgaven waarbij de leerlingen worden getest op hun programmeervaardigheden en het vermogen om logisch na te denken.
Het Zwijsen College is erg trots te mogen vermelden dat van de 29 vwo-eindexamenkandidaten maar liefst 11 leerlingen een uitnodiging hebben ontvangen om deel te nemen aan de finale van deze wedstrijd en dat alle deelnemers van het Zwijsen College tot de beste 60% van Nederland behoren! Voor het eerste jaar is het zelfs alle leerlingen gelukt om een certificaat voor deze wedstrijd te bemachtigen. Met maar liefst 26 bronzen certificaten, 2 zilveren certificaten en zelfs één gouden certificaat hebben de leerlingen het uitstekend gedaan.
Ook bij de Beverwedstrijd zijn bijzonder mooie resultaten geboekt. Waar landelijk gezien het slechts de helft van alle deelnemende vijfde- en zesdeklassers lukt om meer dan 103 (van de 180) punten te scoren, kreeg 74% van de eindexamenleerlingen van het Zwijsen deze of een hogere score. Met een gemiddelde score van 119.2 punten stijgen de leerlingen dan ook behoorlijk boven het landelijk gemiddelde van 101.6 punten uit.
Luc de Wit uit havo 5 zal op 2 maart het Zwijsen College vertegenwoordigen in de finale. Heel veel succes!
loading

Loading articles...

Loading